מאמרים:

אירוע חינה


אירוע חינה בא לציין את המעבר מחיי הרווקות לחיי הנישואין. את טקס החינה נהגו לחגוג בערב שלפני החתונה יחד עם החתן והכלה כאשר האירוע כולל שירים ופיוטים מסתלסלים עם הניחוחות המרוקאיים המיוחדים. חוגגים את האירוע עם מאכלים מתוקים כאשר החברים ובני המשפחה באים לאחל ולברך את בני הזוג בברכות, במתיקות ובשפע לרגל צאתם לחייהם המשותפים.

במהלך הטקס מביאים את הקערה עם החינה ומניחים בה מטבעות של כסף כסמל לשפע שעתיד לבוא על בני הזוג. מכניסים גם סוכריות דראז'ה סמל למתיקות. נוהגים להדליק נרות כסמל ואות לחיים המוארים והמבורכים שיבואו על בני הזוג.

את החינה נוהגים למרוח על כפות הידיים של החתן ושל הכלה בצורה עגולה כמו של מטבע סמל לשלמות. ישנם מגזרים הנוהגים למרוח את החינה גם על הצוואר כאשר הם מייחסים לדבר סגולה וסמל לברכה, לפריון ולמזל. בסיום הטקס של אירוע חינה נוהגים ההורים להזמין את האורחים אל ביתם ושם מגישים להם את מיטב הכיבוד המרוקאי המסורתי הכולל כמובן את הקוסקוס, את החריימה, טזנזה ועוד מגוון מאכלים שרק המרוקאיים יודעים איך להכין.

יש כמובן את המאכלים המתוקים, העוגיות המרוקאיות והספינג' המרוח בדבש.

כל המתוקים הללו וכל שפע המאכלים באים כדי לברך את החתן ואת הכלה בחיים שמחים ומתוקים בשפע ובפיריון ובחיים מלאי אושר.

 אירוע חינה – רק עם חברת הפקה
אירוע חינה כולל מטבע הדברים הכנה מאוד מורכבת ועמוסת פרטים ואביזרים. במיוחד היום, שלא כמו במרוקו העתיקה, אין לנו את הבגדים המיוחדים ולעיתים אנחנו לא ממש יודעים איך מכינים את המאכלים האותנטיים. על כן ישנה אפשרות להזמין את כל האירוע מהחל ועד כלה, כל הפרטים כולם אצל חברת הפקה.

חברות ההפקה המציעות עריכה והכנה של אירועי חינה, דואגים לכל הפרטים עד האחרון שבהם. זה כולל את הכנת האולם לחינה, עריכת השולחנות בהתאם, קישוט האולם כמיטב המסורת המרוקאית בבדים המיוחדים ובתפאורות הססגוניות והן אפילו מציעות את התלבושות המיוחדות אותן נהגו ללבוש באירוע.

הפקת חינה בבית – כי אפשר לחגוג גם בבית
אז נכון שכיום אנחנו מוצאים את אירועי החינה הנחגגים ברוב עם באולם גדול ומאובזר. אך עדיין יש מקום לאותנטיות ולחמימות הביתית כפי שנהוג היה במרוקו ואכן משפחות רבות מעדיפות לחגוג דווקא בבית. גם שם אפשר ליהנות משירות של חברת הפקה המציעה עיצוב חינה בבית.

הפקת חינה בבית זה אפשרי לגמרי כאשר את כל האביזרים ואת כל התפאורה המיוחדת מלבישים לבית. אירוע חינה הנערך בבית מקבל את כל הטעמים האותנטיים והמסורתיים המקובלים מדורי דורות בקרב המרוקאיים.

הפקת חינה בבית עם מיטל בנדה
מיטל בנדה מציעה את כל ההכנה ואת ההפקה של אירוע החינה כאשר היא מציעה את כל הפרטים והאביזרים הקשורים אירוע. עיצוב חינה בבית זה אומר להלביש את הבית בתפאורה המרוקאית המיוחדת. הבדים המיוחדים יחד עם האוהל מוקם בחצר עם האביזרים והקישוטים המסורתיים ההופכים את המקום למרוקאי אותנטי. כל מי שייכנס לאירוע יחוש כמעט כמו במרוקו העתיקה.

כמובן שגם לתלבושות יש את המקום המכובד משלהם. התלבושות המאפיינות את האירוע הן אלו המעניקות את הצבעים המיוחדים ואת הניחוח המסורתי לכל האירוע.

מיטל בנדה מציעה אף את הכנת התלבושות המיוחדות עבור החתן והכלה וגם עבור בני המשפחה והאורחים.  אירועי חינה הנערכים בעזרת החברה של מיטל בנדה המציעה הפקת חינה מסורתית בבית או באולם אלו אירועים מושקעים במיוחד הנושאים איתם את כל הטעמים והניחוחות הקסומים המזכירים לנו את אירועי החינה שהיו במרוקו.
 
טלפון
072-33-80-655


דוא"ל

meital.benda85@gmail.com

כתובת
ישראל יבין 1/1 פתח תקווה 
פרטי התקשרות
לפרטים נוספים חייגו
072-33-80-655
או מלאו פרטיכם