מאמרים:

השכרת בגדים למימונה

ביום שלאחר חג הפסח נוהגים בקרב הקהילות המרוקאיות לחגוג את חג המימונה. מקורו של החג הוא במרוקו העתיקה של המאה השמונה עשרה. הוא מכונה – "ליל אמונה". מכאן נולד השם – מימונה. המילה מימונה בערבית – פירושה – מזל. ישנם סיבות רבות וגרסאות שונות לנסיבות החגיגה.

יש הטוענים כי החג הוא יום ההילולא של רבי מימון, אביו של הרמב"ם, ומכאן שמו – מימונה. יש האומרים כי היות ובחג הפסח נמנעו לאכול זה אצל זה ומשהסתיים החג חוגגים יחד להראות כי הסתיים החג.

עם צאת החג האחרון של פסח נוהגים היהודים יוצאי צפון מרוקו לערוך שולחן עמוס בכל טוב. דברי מתיקה רבים, ריבות חמאה, דבש ועוד כאשר גולת הכותרת היא ללא ספק המופלטה.

ישנם בתים רבים אשר בהם משאירים את הדלתות פתוחות במהלך הלילה ואנשים מבקרים זה את זה כאשר בפי כל נישאת הברכה המסורתית – "תרחבו ותסעדו." כלומר – מזל והצלחה. 

השכרת בגדים למימונה
אחד המאפיינים הבולטים של הטקס זוהי ללא ספק התלבושת המיוחדת. התלבושות אשר בהם מתהדרים כולם והם אלו שהופכים את חגיגת המימונה לחגיגה האוטנטית המזכירה את החג המסורתי שחגגו במרוקו העתיקה.

אז מהיכן הבגדים? האם לכל המרוקאים יש ארון מיוחד עם ביגוד מיוחד רק למימונה? בדיוק בשביל זה ישנה אפשרות של השכרת בגדים למימונה!

כיום ישנה אפשרות של השכרת בגדים למימונה כאשר כל אחד יכול למצוא את הבגד המסורתי המיוחד על פי המידות שלו ובהתאם לטעמו האישי. 

השכרת בגדים למימונה אפשר למצוא אצל מיטל בנדה המתמחה בהכנת תלבושות  מרוקאיות כמיטב המסורת המרוקאית העתיקה. 

השכרת ביגוד לחינה
אם דברנו אל השכרת בגדים למימונה, הרי שכאן המקום להזכיר גם את הנושא השכרת ביגוד לחינה. החינה זהו גם טקס המתאפיין בעיקר בגלל התלבושות המיוחדות האותנטיות שלו. גם את הבגדים לחינה ניתן לשכור אצל מיטל בנדה וליהנות מתלבושות מושקעות ומיוחדות בהתאם לעדה ולסגנון. לא רק אצל המרוקאים אנחנו מוצאים את טקסי החינה. לתימנים אף הם מסורת מפוארת של טקס חינה ייחודי הכרוך אף הוא בתלבושות מיוחדות ומקוריות. מיטל בנדה מציעה גם השכרה של תלבושות לחינה תימנית כדי שהאירוע יהיה הכי אמתי שרק יכול להיות.

השכרת בגדים למקווה
בקרב קהילות רבות מקובל כי בערב שלפני החתונה מתלוות החברות ובנות המשפחה של הכלה אתה אל המקווה. הן מלוות אותה בשירה ובריקודים כמיטב המסורת המרוקאית.

בזמן השהות במקום כאשר הן ממתינות לכלה שתעלה מן הטבילה הן מגישות שתיה, ממתקים ועוגיות מרוקאיות מיוחדות כסמל וברכה למתיקות אותו הן מאחלות לחתן ולכלה לימי נישואיהם וחייהם המשותפים.

הנשים המלוות נוהגות ללבוש כפתאנים צבעוניים והכלה לובשת את "השמלה הגדולה". מדובר בשמלה לבנה ומרשימה. הבגדים של כולן מעוטרות בצבעי הזהב והכסף וכולן צועדות יחד לטקס עריכת החינה. את החינה נהוג לערוך באוהל מיוחד הבנוי בסגנון מרוקאי אותו מקימים במיוחד לרגל הטקס. על פי המסורת מקימים את האוהל מחוץ לביתם של הורי הכלה כאשר עליהם מוטל כל הארגון של הטקס הבא לסמל את העברת הבת מרשותם לביתו של החתן המיועד.

את הבגדים המיוחדים לטקס שוכרים גם כן אצל מיטל בנדה.

כי התלבושת עושה את הכול!
מיטל בנדה סבורה כי אם התלבושת מושלמת הרי שהאירוע גם כן יהיה מושלם. אצל מיטל בנדה תוכלו למצוא השכרת בגדים למימונה, השכרת תלבושות למימונה, השכרת בגדים למקווה, תלבושות לחינה תימנית ועוד.

הבגדים כולם בהתאמה מושלמת ללובשים אותם כאשר כל בגד מקבל את תשומת הלב המרבית וכל תלבושת מושלמת!
 
טלפון
072-33-80-655


דוא"ל

meital.benda85@gmail.com

כתובת
ישראל יבין 1/1 פתח תקווה 
פרטי התקשרות
לפרטים נוספים חייגו
072-33-80-655
או מלאו פרטיכם