מאמרים:

גלביות לחינה

החינה הוא טקס מסורתי ועתיק יומין והוא מקובל בקרב קהילות רבות. במקור נהגו לערוך את החינה בערב שלפני החתונה אך כיום אנחנו מוצאים אותו כאירוע בפני עצמו. על מנת שנוכל להעניק לאירוע את כל הכבוד והמשקל הראוי לו הרי שעדיף לחגוג אותו מספר ימים לפני החתונה כדי שכל אחד משני האירועים הגדולים הללו יוכל לקבל את מירב תשומת הלב שלו.

טקס החינה נשמר ומתקיים באדיקות בקרב יוצאי הודו כמו כן בקרב יוצאי תימן, אך טקס החינה הכי מרשים והכי מיוחד היא ללא ספק החינה המרוקאית. המרוקאים מתהדרים במגוון תלבושות לחינה ומדובר במערכת תלבושות מיוחדת של בגדי חינה אותם אפשר לקנות וגם לשכור כאשר הבגדים המיוחדים הם אלו שאחראיים על האווירה המיוחדת והמקורית שנוצרת באירוע.

בטרם נדון על כל הנושא של תלבושות לחינה, ועל האפשרות של תלבושות לחינה להשכרה נסביר ונפרט לטובת כל אלו שלא ממש בקיאים בנושא, מה זה בעצם חינה, למה חוגגים אותה ואיך חוגגים אותה.

חינה – מה זה בעצם?
חינה זהו צמח מיוחד אשר העלים שלו מכילים חומר מיוחד ובחומר זה נעשה שימוש באירוע של החינה. נהוג כי משפחת החתן משגרת לבית הכלה את עלי הצמח מספר ימים לפני האירוע כאשר עליהם להפיק מהעלים של הצמח את החומר המיוחד. מדובר באבקה הנוצרת בעקבות הטחינה של העלים. באבקה הזו ייעשה שימוש בטקס החינה.

למה דווקא צמח החינה?
ישנם כמה דעות וגרסאות שונות המנסות להסביר מדוע ולמה נבחרה דווקא החינה.
יש הטוענים כי חינה זה מלשון חן כאשר כל המטרה של האירוע הוא הסגולה להבטחת חן בין החתן לכלה לאורך ימים ושנים.
יש המתייחסים לראשי התיבות של המילה חינה. ח – חלה. נ – נידה. ה- הדלקת הנר.

שלושה אלו הם בעצם שלושת המצוות המוטלות על האישה כי היא זו שבעצם אחראית על קיומן במיוחד לאחר הנישואין.

כל עדה והחינה שלה
אנחנו מוצאים את אירועי החינה נבדלים ושונים מאוד אלו מאלו כאשר לכל קהילה ישנה המסורת שלה והמנהגים שלה על פיהם היא חוגגת את האירוע. חלק דומיננטי מאוד מכל האירוע אלו ללא ספק גלביות לחינה. התלבושות הן אלו שמעניקות לאירוע את הטעמים המיוחדים ואת הניחוחות הקסומים של האירוע עם הטעמים האוטנטיים והמקוריים.

תלבושות לחינה מרוקאית
החינה המרוקאית, כפי שכבר ציינו לעיל היא ללא ספק החינה הכי מיוחדת ומושקעת. בכל מה שנוגע לחינה – ליהדות מרוקו ישנה המסורת הכי עשירה והכי מיוחדת. אירועי החינה של המרוקאים מלווים בשירה וריקודים מיוחדים יחד עם התלבושות המיוחדות הן של החתן ושל הכלה והן של האורחים הבאים לשמוח ולשמח את בני הזוג ביומם הגדול. מדובר בתלבושות מיוחדות וכבדות העשויות מאריגים מיוחדים ויוקרתיים כאשר הם משלבים אלמנטים יקרים ורקמה מיוחדת. 

תלבושות לחינה להשכרה
אז מהיכן משיגים את התלבושות המיוחדות לאירוע החינה? בדיוק לשם כך אנחנו כאן. מיטל בנדה מציעה את כל התלבושות עבור האירוע המיוחד כדי שהוא יהיה מושלם מכל הבחינות. גלביות לחינה וכל שאר התלבושות בעיצובים מיוחדים ומרוקאיים בהתאמה מושלמת לחתן ולכלה. התלבושות שומרות על האוטנטיות המרוקאית אך משלבים גם את הנגיעה המודרנית. הבגדים עשויים מאריגים הכי מיוחדים עם הקישוטים הכי מפוארים כאשר ההתאמה נעשית בעזרת מעצבת מוסמכת על מנת שהתלבושות יהלמו היטב את הלובשים אותם.

חינה מרוקאית תלבושות  - רק אצל מיטל בנדה. אם אתם מחפשים תלבושות לחינה, בגדי חינה, גלביות לחינה, פנו אל מיטל בנדה - חינה מרוקאית תלבושות מפוארות ומיוחדות בהתאמה אישית לכל אחד.
 
טלפון
072-33-80-655


דוא"ל

meital.benda85@gmail.com

כתובת
ישראל יבין 1/1 פתח תקווה 
פרטי התקשרות
לפרטים נוספים חייגו
072-33-80-655
או מלאו פרטיכם